VJ1206Y222MXAMT
Mfr.Part #
VJ1206Y222MXAMT
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Case Code (Metric) :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
2200pF
Datasheets
VJ1206Y222MXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y222MXAMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 2200pF