VJ1206Y222KXEMP
Mfr.Part #
VJ1206Y222KXEMP
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
2200pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1206Y222KXEMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y222KXEMP
VJ 2200pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)