VJ1206Y222KXBMP
Mfr.Part #
VJ1206Y222KXBMP
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
2200pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y222KXBMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y222KXBMP
VJ 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)