VJ1206Y222KXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y222KXBMC
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
100V
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mount :
Surface Mount
Height :
1.7mm
Length :
3.2mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitance :
2200pF
Datasheets
VJ1206Y222KXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y222KXBMC
VJ 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)