VJ1206Y222JXEAP
Mfr.Part #
VJ1206Y222JXEAP
Description
CAP CER 2200PF 500V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Dielectric :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Voltage - Rated DC :
500V
Capacitance :
2200pF
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y222JXEAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y222JXEAP
VJ 2200pF 500V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)