VJ1206Y222JXCMP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y222JXCMP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 200V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric :
X7R
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
200V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
2200pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
VJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
VJ1206Y222JXCMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y222JXCMP
VJ 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)