VJ1206Y222JXCMC
Mfr.Part #
VJ1206Y222JXCMC
Description
CAP CER 2200PF 200V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1206Y222JXCMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y222JXCMC
VJ 2200pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)