VJ1206Y222JXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y222JXBAC
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
2200pF
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206Y222JXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y222JXBAC
VJ 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)