VJ1206Y222JXAMC
Mfr.Part #
VJ1206Y222JXAMC
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206
Capacitance :
2200pF
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y222JXAMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y222JXAMC
VJ 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)