VJ1206Y222JXAAC
Mfr.Part #
VJ1206Y222JXAAC
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
50V
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ1206Y222JXAAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y222JXAAC
VJ 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)