VJ1206Y222JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y222JBBAT4X
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Series :
VJ OMD
Factory Lead Time :
49 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Height :
1.7mm
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
yes
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness :
1.7018mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
3.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±5%
Width :
1.6mm