VJ1206Y221KBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y221KBLAT4X
Description
CAP CER 220PF 630V X7R 1206
Series :
VJ OMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated DC :
630V
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness :
1.7018mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
220pF
Surface Mount
Datasheets
VJ1206Y221KBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y221KBLAT4X
VJ OMD 220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y221KBLAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 630V, it can operate.
VJ1206Y221KBLAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V