VJ1206Y221KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y221KBCAT4X
Description
CAP CER 220PF 200V X7R 1206
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated DC :
200V
Capacitance :
220pF
Thickness :
1.7018mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Series :
VJ OMD
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
VJ1206Y221KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y221KBCAT4X
VJ OMD 220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y221KBCAT4X Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R.Ceramic capacitor runs on voltage of 200V - Rated DC.
VJ1206Y221KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V