VJ1206Y221KBBAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y221KBBAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 220PF 100V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Capacitance :
220pF
Series :
VJ OMD
Thickness :
1.7018mm
Datasheets
VJ1206Y221KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y221KBBAT4X
VJ OMD 220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y221KBBAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 100V allows it to function.
VJ1206Y221KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V