VJ1206Y184KXXAP
Mfr.Part #
VJ1206Y184KXXAP
Description
CAP CER 0.18UF 25V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.18µF
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
25V
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y184KXXAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y184KXXAP
VJ 0.18μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y184KXXAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
VJ1206Y184KXXAP Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V