VJ1206Y183MXCMP
Mfr.Part #
VJ1206Y183MXCMP
Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.018μF
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206Y183MXCMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y183MXCMP
VJ 0.018μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)