VJ1206Y183MXAMP
Mfr.Part #
VJ1206Y183MXAMP
Description
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±20%
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.018μF
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y183MXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y183MXAMP
VJ 0.018μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)