VJ1206Y183MXAAP
Mfr.Part #
VJ1206Y183MXAAP
Description
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.018μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ1206Y183MXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y183MXAAP
VJ 0.018μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)