VJ1206Y183KXCAT
Mfr.Part #
VJ1206Y183KXCAT
Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.018μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
200V
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
VJ1206Y183KXCAT
Vishay / Vitramon VJ1206Y183KXCAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.018muF