VJ1206Y183KXBMT
Mfr.Part #
VJ1206Y183KXBMT
Description
CAP CER 0.018UF 100V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Termination :
SMD/SMT
Number of Pins :
2
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Case Code (Metric) :
Capacitance :
0.018μF
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206Y183KXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y183KXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.018muF