VJ1206Y183KXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y183KXBAC
Description
CAP CER 0.018UF 100V X7R 1206
Capacitance :
0.018μF
Case Code (Imperial) :
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
1.7mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Published :
Width :
1.6mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y183KXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y183KXBAC
VJ 0.018μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)