VJ1206Y183JXJAP
Mfr.Part #
VJ1206Y183JXJAP
Description
CAP CER 0.018UF 16V X7R 1206
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.018μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
16V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y183JXJAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y183JXJAP
VJ 0.018μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)