VJ1206Y183JXAAC
Mfr.Part #
VJ1206Y183JXAAC
Description
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Capacitance :
0.018μF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Series :
VJ
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
VJ1206Y183JXAAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y183JXAAC
VJ 0.018μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)