VJ1206Y182KXBMP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y182KXBMP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Capacitance :
1800pF
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Series :
VJ
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Dielectric :
X7R
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206Y182KXBMP
Vishay / Vitramon VJ1206Y182KXBMP
VJ 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)