VJ1206Y182KXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y182KXBAC
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
1.7mm
Capacitance :
1800pF
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Termination :
SMD/SMT
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Series :
VJ
Datasheets
VJ1206Y182KXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y182KXBAC
VJ 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)