VJ1206Y182KXAMC
Mfr.Part #
VJ1206Y182KXAMC
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
1800pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y182KXAMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y182KXAMC
VJ 1800pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)