VJ1206Y182KXAAC
Mfr.Part #
VJ1206Y182KXAAC
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
1.6mm
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Series :
VJ
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y182KXAAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y182KXAAC
VJ 1800pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)