VJ1206Y182JXBMT
Mfr.Part #
VJ1206Y182JXBMT
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
X7R
Capacitance :
1800pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Series :
VJ
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
100V
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y182JXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y182JXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 1800pF