VJ1206Y182JXBMC
Mfr.Part #
VJ1206Y182JXBMC
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 1206
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
1800pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
ROHS3 Compliant
Dielectric :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y182JXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y182JXBMC
VJ 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)