VJ1206Y182JXBAC
Mfr.Part #
VJ1206Y182JXBAC
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 1206
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Dielectric :
1 (Unlimited)
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
1800pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
1206 (3216 Metric)
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206Y182JXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y182JXBAC
VJ 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)