VJ1206Y182JBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y182JBAAT4X
Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 1206
Ceramic Capacitors
Published :
Thickness :
1.7018mm
Multilayer :
yes
Capacitance :
1800pF
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
3.35mm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
25 Weeks
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.6mm
Soft Termination, High Voltage
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Pbfree Code :
yes
Height :
1.7mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm