VJ1206Y181KBCAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y181KBCAT4X
Description
CAP CER 180PF 200V X7R 1206
Thickness :
1.7018mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Capacitance :
180pF
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y181KBCAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y181KBCAT4X
VJ OMD 180pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y181KBCAT4X Overview
A 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.This device can operate on voltage - Rated DC of 200V.
VJ1206Y181KBCAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V