VJ1206Y181KBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y181KBBAT4X
Description
CAP CER 180PF 100V X7R 1206
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
6 Weeks
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
1.7018mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y181KBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y181KBBAT4X
VJ OMD 180pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y181KBBAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
VJ1206Y181KBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V