VJ1206Y181JBLAT4X
Mfr.Part #
VJ1206Y181JBLAT4X
Description
CAP CER 180PF 630V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
630V
Thickness :
1.7018mm
Capacitance :
180pF
Published :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Datasheets
VJ1206Y181JBLAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206Y181JBLAT4X
VJ OMD 180pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206Y181JBLAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 630V allows it to function.
VJ1206Y181JBLAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V