VJ1206Y154MXXTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y154MXXTW1BC
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
25V
X7R
Mount :
Surface Mount
Length :
3.2mm
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Surface Mount, MLCC
Width :
1.6mm
Height :
1.9mm
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
0.15μF
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
X7R
Vishay / Vitramon VJ1206Y154MXXTW1BC
VJ 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)