VJ1206Y154MXXMT
Mfr.Part #
VJ1206Y154MXXMT
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
25V
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206Y154MXXMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y154MXXMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±20% 0.15muF