VJ1206Y154MXXMC
Mfr.Part #
VJ1206Y154MXXMC
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
Series :
VJ
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
25V
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
0.15μF
Published :
Datasheets
VJ1206Y154MXXMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y154MXXMC
VJ 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)