VJ1206Y154MXXAC
Mfr.Part #
VJ1206Y154MXXAC
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
0.15μF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206Y154MXXAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y154MXXAC
VJ 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)