VJ1206Y154KXXMT
Mfr.Part #
VJ1206Y154KXXMT
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
0.15μF
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ1206Y154KXXMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y154KXXMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 0.15muF