VJ1206Y154KXXMC
Mfr.Part #
VJ1206Y154KXXMC
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Depth :
1.6mm
Capacitance :
0.15μF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Datasheets
VJ1206Y154KXXMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y154KXXMC
VJ 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)