VJ1206Y154KXXAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206Y154KXXAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Dielectric :
X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.15μF
Voltage - Rated DC :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
VJ
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±10%
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206Y154KXXAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y154KXXAC
VJ 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)