VJ1206Y154JXXTW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y154JXXTW1BC
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.15μF
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Width :
1.6mm
Published :
Case Code (Imperial) :
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.6mm
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
1.9mm
Dielectric Material :
Tantalum
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Vishay / Vitramon VJ1206Y154JXXTW1BC
VJ 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)