VJ1206Y154JXXMT
Mfr.Part #
VJ1206Y154JXXMT
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Series :
VJ
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.15μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric :
X7R
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206Y154JXXMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y154JXXMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.15muF