VJ1206Y154JXXMR
Mfr.Part #
VJ1206Y154JXXMR
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 1206
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
X7R
Published :
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.15μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
25V
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206Y154JXXMR
Vishay / Vitramon VJ1206Y154JXXMR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±5% 0.15muF