VJ1206Y154JXARW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y154JXARW1BC
Description
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
16.187578mg
Case Code (Metric) :
X7R
Dielectric Material :
Tantalum
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
1.9mm
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Surface Mount, MLCC
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±5%
Series :
VJ
Capacitance :
0.15μF
Thickness (Max) :
0.041 1.05mm
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Dielectric :
1206 (3216 Metric)
Vishay / Vitramon VJ1206Y154JXARW1BC
VJ 0.15μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)