VJ1206Y153MXEMT
Mfr.Part #
VJ1206Y153MXEMT
Description
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1206
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.015µF
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206Y153MXEMT
Vishay / Vitramon VJ1206Y153MXEMT
VJ 0.015μF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)