VJ1206Y153MXAMC
Mfr.Part #
VJ1206Y153MXAMC
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Capacitance :
0.015µF
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±20%
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206Y153MXAMC
Vishay / Vitramon VJ1206Y153MXAMC
VJ 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)