VJ1206Y153MXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206Y153MXACW1BC
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1206
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.015µF
Width :
1.6mm
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Dielectric Material :
Tantalum
Surface Mount, MLCC
Height :
1.9mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Length :
3.2mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
1.6mm
Vishay / Vitramon VJ1206Y153MXACW1BC
VJ 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)