VJ1206Y153MXAAC
Mfr.Part #
VJ1206Y153MXAAC
Description
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1206
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Length :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
0.015µF
Datasheets
VJ1206Y153MXAAC
Vishay / Vitramon VJ1206Y153MXAAC
VJ 0.015μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)