VJ1206Y153KXXAP
Mfr.Part #
VJ1206Y153KXXAP
Description
CAP CER 0.015UF 25V X7R 1206
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
0.015µF
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206Y153KXXAP
Vishay / Vitramon VJ1206Y153KXXAP
VJ 0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)